degustacja#15

anCnoc 12yo

Szkocja, Region Speyside

ancnoc

Dziś opiszę whisky, którą miałem okazję skosztować dzięki uprzejmości mojego przyjaciela. Zawarliśmy w sumie męski układ bez kompromisów. On przyniósł opisywanego właśnie anCnoc’a a ja opisywanego podczas degustacji#13 Bowmore’a 🙂  Z jednej strony  zdziwiłem się, że właśnie anCnoc został wybrany przez niego, ponieważ wcześniej nie słyszałem zbyt wiele o tej szkockiej, jednak z drugiej strony ucieszyłem się bo miałem okazję by spróbować mniej popularnej łychy. Sam kolor substancji zawartej w tej butelce jak i region, z którego pochodzi anCnoc zdawał się mówić że będzie lekko,owocowo i bez zbędnych sensacji. A jak było naprawdę ?

Nos – faktycznie jest lekko, cytryna i miód zdecydowanie dominują, gdzieś w tle jakieś zioła

Smak – bardzo owocowy, słodki, śmietanka i ku mojemu zaskoczeniu bardzo fajny powiew dymu

Finisz – średniej długości jednak bardzo ciekawy, przejście ze słodyczy do posmaku orzecha i tego przyjemnego dymu na końcu odbywa się idealnie i z wielką kulturą

W trzech zdaniach: Muszę przyznać, że anCnoc bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się zbyt wiele, liczyłem na coś w stylu delikatnego winka a spotkałem się z dobrze wyważonym smakiem. Bardzo przyjemna i ciekawa szkocka godna polecenia!

Zawartość alkoholu 40% , cena ok  150zł 

Moja ocena 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s