degustacja#95 NIKKA COFFEY MALT

NIKKA COFFEY MALT

Japonia

nikka

Zapewne wielu z Was nie wyobraża sobie dnia bez kawy lub nawet bez kilku z nich. Ja także uwielbiam zaczynać każdy dzień od „małej czarnej” ale jak wiadomo lubię też whisky. O ile rozpoczęcie dnia od dobrej rudej może budzić nieco kontrowersji, to zakończenie dnia kawą w postaci whisky wydaje się być już akceptowalne. Pomimo, iż Brazylia jest największym światowym eksporterem tych aromatycznych ziarenek to jednak dzięki Japonii mamy taką możliwość. Na wyspie Honsiu w gorzelni Miyagikyo powstała Nikka Coffey Malt Whisky.

Leżakowanie odbywa się w tradycyjnych dębowych beczkach. Nie mamy tutaj deklaracji wieku, a butelkowanie następuje przy poziomie 45% ABV. Ciekawostką jest fakt, iż destylacja w przypadku tej whisky odbywa się w kolumnach destylacyjnych zamiast w alembikach. Z tego powodu, mimo iż jest to whisky produkowana ze słodu jęczmiennego, nie można jej przypisać miana single malt.

Nos – mleczne landrynki, marcepan, czekolada, dojrzałe banany, figi

Smak – słodki i gładki z nutami jabłek, cynamonu, karmelu, kawy z mlekiem oraz tytoniu.

Finisz – średniej długości z delikatną kawą i cynamonem

W trzech zdaniach: Coffey Malt to delikatna i bardzo aromatyczna whisky, która swoim bukietem sprawi Wam wiele przyjemności. Jeśli nie masz ochoty na nic ciężkiego to ta pozycja będzie idealna.

Zawartość alkoholu 45%, cena ok 250zł

Moja ocena 5,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s