degustacja#102 The GLENLIVET XXV

The GLENLIVET XXV

Szkocja, Speyside

glenlivet

Dziś obchodzimy światowy dzień wyznawania miłości. To taki dzień, w którym usta nie potrafią powiedzieć tego co mówi serce.  W takim dniu chciałbyś stanąć na przeciwko niej i zadać kilka tak ważnych pytań: Wiesz, że Cię kocham? Wiesz, że jesteś dla mnie wszystkim? Wiesz, że jesteś dla mnie najważniejsza? Wiesz, że świata poza Tobą nie widzę? Wiesz, że chcę być z Tobą na dobre i na złe? Czy w końcu: Wiesz, że chcę spędzić z Tobą resztę swojego życia…? (…)

(…) I gdy w końcu po długim finiszu otwierasz oczy i widzisz ją tak bezbronną i chętną by powtórzyć ten łyk znowu, uświadamiasz sobie jak bardzo pokochałeś whisky.

Glenlivet XXI spędziła 25 lat w specjalnie wyselekcjonowanych dębowych beczkach, z czego ostatnie 2 lata leżakowała beczkach first fill po sherry Oloroso. W roku 2014 podczas World Whisky Awards whisky ta zdobyła złote medale w kategorii Best Speyside Single Malt oraz Speyside Single Malt 21 years and Over

Nos – bogaty, ciemna czekolada, głębokie sherry, eukaliptus, palony cukier, pieczone jabłka, kakao oraz ślady dębu

Smak – gładki i łagodny, początkowo słodki – soczysta wiśnia w asyście czekolady, ciasteczka maślane, dojrzałe jabłka, rodzynki, lukrecja, migdały; po chwili daje o sobie znać przyjemna  dębowa goryczka. Gdzieś na języku kłębią się także przyprawy korzenne.

Finisz – długi, dębowy z akcentem migdałów

W trzech zdaniach: Gładki i słodki nektar uzbrojony w tony sherry. Daje ogromną radość z picia i dostarcza przyjemnych bodźców. Obowiązkowa pozycja do zaliczenia.

Zawartość alkoholu 43%, cena ok 1300-1400zł

Moja ocena 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s