degustacja#135 THE GLENLIVET 16yo NADURRA Natural Cask Strenght

THE GLENLIVET 16yo NADURRA Natural CS (batch 110OL)

Szkocja, Speyside

Gdyby wziąć pod uwagę  fakt, iż sama Matka Natura odnosi się do życiodajnej i karmiącej funkcji natury ucieleśniając ją w postać matki, to tym samym stwierdzić by można, że whisky jest jej idealnym przykładem. Bo czym innym może być Nadurra oznaczająca po gaelicku naturalność właśnie? O jej życiodajnych i karmiących funkcjach przekonał się bowiem każdy, któremu dane było zanurzyć w niej usta. Synu mój i córko moja – oto Wasza Matka Nadurra.

Szkocka ta spędziła przynajmniej 16 lat w beczkach po bourbonie i została zabutelkowana bez rozcieńczania z mocą 55,1% ABV. Nie użyto tu karmelu jako barwnika. Trunek nie był także poddany filtracji na zimno.

Nos – słodki i owocowy, jabłko, później wyraźna śliwka – słodka i soczysta, wanilia, biała czekolada, mokra trawa i śladowe ilości dębu

Smak – nadal słodko, mamy rodzynki, przecier jabłkowy, słodki agrest ale pojawiają się już wytrawne nuty dębu oraz migdały i delikatna pieprzność będące ciekawą kontrą dla wcześniejszych słodkich nut.

Finisz – długi, dojrzałe jabłko i pieprz

W trzech zdaniach: Solidny Glenlivet! Whisky jest złożona, ma przyjemny bukiet i daje od siebie dużo dobrego na języku. Jeśli będziecie mieli okazję zakupić butelkę tego trunku, nie wahajcie się ani przez moment. Cena w stosunku do jakości jest naprawdę atrakcyjna.

Zawartość alkoholu 55,1% , cena ok 260zł

Moja ocena 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s