degustacja#170 GlenDronach 2003/2016 M&P

GlenDronach 2003/2016 M&P

Szkocja, Speyside

Opisywana dziś whisky to single cask butelkowany specjalnie dla dystrybutora marki GlenDronach w Polsce – M&P. Destylat użyty do produkcji tego malta leżakował przez 13 lat w beczce #5480 puncheon po Sherry Oloroso. Z baryłki tej powstało 687 butelek, moja ma numer 286. Oczywiście nie ma tu mowy o filtracji na zimno czy o barwieniu karmelem. Spotykamy się tu także z naturalną mocą 54,6% ABV.

Nos– bogaty i złożony, mamy tu wszystko co charakteryzuje dobrą beczkę po sherry; dojrzałe ciemne owoce, eukaliptus, skóra, tytoń, figi, palony cukier trzcinowy, miód pitny, pasta do mebli. Piękny bukiet, który odrazu wypełnia całe pomieszczenie.

Smak – słodki i złożony, whisky jest oleista, sherry mocno uderza od samego początku. Mamy tu powidła śliwkowe, tytoń, rodzynki w czekoladzie, eukaliptus, daktyle, wanilię oraz śladowe ilości dębu.

Finisz – długi, ciemne czerwone owoce, mięta i lekka wytrawność

W trzech zdaniach: Kolejny raz udowodniłem sam sobie jak bardzo lubię GlenDronach’a. Jeszcze bardziej przekonałem się jak mój organizm niesamowicie toleruje single caski z tej gorzelni. Whisky jest kompletna, bardzo równa i eksploduje wręcz swoim bogactwem na języku. Brawa dla M&P za wybór beczki!

Zawartość alkoholu 54,6% , cena ok 400zł

Moja ocena 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s