degustacja#181 GLEN GARIOCH 15 Sherry Cask Matured

GLEN GARIOCH 15 Sherry Cask Matured

Szkocja, Highlands

Zamiast kawy i Vogue, poranek z Glen Garioch i Forbes. Jeszcze w setce najbogatszych Polaków mnie nie ma, ale za to zawartość tej butelki zwiastuje bogate doznania. Beczka Oloroso przez 15 lat, ciemna soczysta i naturalna barwa oraz butelkowanie z mocą 53,7% . Musi być dobrze.

Whisky została skomponowana z destylatów leżakujących przynajmniej 15 lat w beczkach po sherry Oloroso, ma naturalną barwę, nie była filtrowana na zimno i co najważniejsze została zabutelkowana z naturalną mocą 53,7% ABV . Edycja ta dostępna jest od 2016 roku w sieci Travel Retail.

Nos – bogaty i słodki, lepki, duża dawka sherry, wiśnie, śliwki, tytoń, skóra, eukaliptus, wanilia. Ciężko oderwać nos od kieliszka.

Smak – bogaty i słodki, oleisty, uderzenie sherry, potężne ciało ciemnych owoców i pomarańczy kontrowane przez akcenty skóry, tytoniu a także dębowej goryczki i świeżej mięty.  Całość jest zrównoważona a whisky jest wielowymiarowa. Super.

Finisz – długi, korzenny, rodzynki, gorzka czekolada, eukaliptus

W trzech zdaniach: Kompleksowa, bardzo dobrze ułożona, bogata na każdym kroku whisky. Pije się ją powoli, delektując się jej głębią i pełnym ciałem. Znakomity stosunek jakości do ceny. Zdecydowanie polecam!

Zawartość alkoholu 53,7% , cena ok 350zł

Moja ocena 6,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s