degustacja#203 GLENROTHES 1997 TTOW

GLENROTHES 1997 TTOW

Szkocja, Speyside

GLENROTHES 1997 TTOW

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej etykiety! Grafika zaprojektowana przez holenderską artystkę Monique Tromp-Slegers (Whisky-Arts) rozwaliła mnie totalnie. Ale o ile design ma znaczenie to najważniejsze jest jednak to co znajduje się w środku.

Zawartość butelki pochodzi z Glenrothes distillery, z premierowo wyselekcjonowanej beczki przez The Taste of Whisky wydanej  w ilości 74 sztuk na pięciolecie istnienia tej polskiej społeczności whisky.

Whisky została skomponowana z destylatów starzonych przez ponad 20 lat w beczkach sherry butt oraz finiszowanych w baryłkach octave po PX. Spotykamy się tutaj z naturalną barwą oraz brakiem filtracji na zimno. Jest to cask strenght butelkowany z mocą 56,1%

Nos – słodki i owocowy, maliny, pomarańcze, pianki murshmallow, szlifowane drewno. guma turbo, wanilia, rodzynki, eukaliptus, 

Smak – słodki i owocowy, malina, beza, wanilia, kajmak, croissant, liść laurowy, dąb

Finisz – średniej długości, tussipect(!), zioła, daktyle, dąb

W trzech zdaniach: Dobrze skomponowana, równa i przyjemna whisky. Wszystko wydaje się być na miejscu jednak dla mnie jest „za grzeczna” . Dwudziestoletnia Glenrothes + sherry butt oraz PX finisz to przecież gwarantowana bomba sherry! (..) Taka powinna być jednak coś przeszkadza się jej tutaj rozwinąć. Brakuje mi na końcu tego uderzenia, tej przysłowiowej kropki nad i. Debiut TTOW oceniam jednak za udany i z ciekawością zasiądę do #2. Trzymam kciuki za kolejne edycje.

Zawartość alkoholu 56,1% , cena ok 490zł

Moja ocena 5,5/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s