degustacja#250 JAMESON 18 BOW STREET

JAMESON 18 BOW STREET

Irlandia

IMG_4083

fot. Michał Stosio

Już bardzo dawno nie trafiłem na irlandzką whiskey, o której chciałbym napisać kilku zdań – kilku tych dobrych, bo tych które obrzuciłbym epitetami i które ostatecznie lądowały wśród przypraw do mięsa było wiele.

„Przed szczęściem żywić obawę, z nadzieją, że mi ją skradniesz…”

I pojawiła się ona, whiskey mieszana znanego Wam wszystkim producenta, jednak jakże inna od tych, które widujecie w osiedlowych sklepach…Ta, przy której Kobranocka kołysze Cię do snu..

„Wciąż kocham Cię jak Irlandię…”

Opisywana dziś butelka to whiskey mieszana, starzona przez 18 lat w beczkach po bourbonie i sherry. Bow Street ma naturalny kolor i nie była filtrowana na zimno. Butelkowanie z mocą beczki nastąpiło przy 55,3% ABV.

Nos – kawa zbożowa, sernik, orzechy, mon cheri, pudding waniliowy, marcepan. Świetnie ukryty alkohol. Bez wątpienia jeden z lepszych irlandzkich nosów do tej pory.

Smak – tutaj zdecydowany irlandzki profil z odczuwalnym już, ale nie drażniącym alkoholem. Są wiśnie, migdały, suszona żurawina, jest kawa zbożowa, czekolada mleczna i kokos.

Finisz – średniej długości, kapary, żurawina i kokos

W trzech zdaniach: Szok i niedowierzanie.  Irlandzki blend butelkowany w mocy beczki może być aż tak bogaty? Jameson 18 Bow Street jest jak bukiet ozdobiony piękną kokardą. Ta whiskey jest kompleksowa, wielowarstwowa i daje wiele satysfakcji z picia. Można z nią spędzić cały wieczór przy nosie i rozmyślać o zielonych irlandzkich dolinach.

Zawartość alkoholu 55,3% , cena ok 600zł

Moja ocena 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s